po4av0.63

PO4A-TRANSLATE

Section: Інструменти Po4a (1p)
Updated: 2021-02-22
Index Return to Main Contents
 

НАЗВА

po4a-translate —програма для перетворення даних файла PO у формат документації  

КОРОТКИЙ ОПИС

po4a-translate -f формат -m основний.документ -p XX.po -l XX.doc

(XX.документ є результатом перетворення, усі інші аргументи є файлами вхідних даних)  

ОПИС

Метою проекту po4a (PO для усього) є спрощення перекладу (та, що ще цікавіше, супровід перекладів) за допомогою інструментів gettext у областях, де такий переклад спочатку не передбачався, зокрема у документації.

Скрипт po4a-translate призначено для перетворення перекладу (який було виконано у форматі файла PO) назад у формат документації. Заданий файл PO має бути перекладом файла POT, створеного за допомогою po4a-gettextize(1).  

ПАРАМЕТРИ

-f, --format
Формат документації, з якою ви працюватимете. Скористайтеся параметром --help-format, щоб ознайомитися зі списком доступних форматів.
-a, --addendum
Додати файл до файла результатів (для того, щоб, наприклад, вказати ім'я перекладача або додати розділ «Про цей переклад»). Першим рядком файла, який слід вставити, має бути заголовок PO4A, який вказує, куди слід додати дані (див. розділ Як додавати текст до перекладів у po4a(7)).
-A, --addendum-charset
Кодування для додатків. Зауважте, що дані усіх додатків мають зберігатися у одному кодуванні.
-m, --master
Файл, який містить основний документ для перекладу.
-M, --master-charset
Кодування символів файла, який містить дані документа, який слід перекласти.
-l, --localized
Файл, до якого слід записати перекладений документ.
-L, --localized-charset
Кодування символів файла, який містить дані перекладеного документа.
-p, --po
Файл, з якого слід прочитати каталог повідомлень.
-o, --option
Додаткові параметри, які слід передати додатку форматування. Докладніші відомості щодо параметрів кожного з додатків можна знайти у документації до відповідного додатка. Наприклад, ви можете передати «-o tablecells» до обробника AsciiDoc, а обробнику звичайного тексту можна передати «-o tabs=split».
-k, --keep
Мінімальне порогове значення частки перекладених рядків у відсотках, щоб файл результат було збережено, тобто записано (типове значення: 80). Інакше кажучи, типово, щоб файл було записано, його має бути перекладено принаймні на 80%.
-w, --width
Позиція, на якій слід переносити рядки у файлі-результаті.
-h, --help
Показати коротке довідкове повідомлення.
--help-format
Список форматів документації, відомих po4a.
-V, --version
Вивести дані щодо версії скрипту і завершити роботу.
-v, --verbose
Збільшити докладність повідомлень програми.
-d, --debug
Вивести деякі діагностичні відомості.
--porefs тип[,wrap|nowrap]
Вказує формат посилань. Аргумент тип може мати значення never, якщо не слід взагалі створювати посилань; file, якщо слід вказати файл без номерів рядків; counter, якщо слід замінити номер рядка значенням лічильника; і full, якщо посилання слід включити повністю (типове значення: full).

За аргументом можна вказати кому і ключове слово wrap або nowrap. Посилання типово записуються в один рядок. Використання ключового слова wrap призведе до перенесення рядків у посиланнях з метою імітувати поведінку інструментів gettext (xgettext і msgmerge). Цей варіант стане типовим у майбутньому випуску, оскільки його використання має більше сенсу. Варіант nowrap лишиться доступним для користувачів, які хочуть зберегти поведінку попередніх версій програми.

--wrap-po no|newlines|число (типове значення: 76)
Визначає спосіб перенесення рядків у файлі po. Так можна вибрати між файлами із добре перенесеними рядками, які можуть спричиняти конфлікти у git, та файлами, які простіше обробляються автоматично, але є важчими для читання.

Так історично склалося, що комплект програм gettext виконує переформатування файлів po так, щоб рядки було перенесено на 77-й позиції, з косметичних міркувань. За допомогою цього параметра можна встановити відповідну поведінку po4a. Якщо встановлено числове значення, po4a переноситиме рядки у файлі po після вказаної позиції і після символів розриву рядка у самих рядках. Якщо встановити значення newlines, po4a розриватиме рядки у msgid і msgstr лише після символів нового рядка у вмісті. Якщо встановити значення no, po4a не переноситиме рядки у файлі po взагалі. Перенесення рядків у коментарях контролюється за допомогою параметра --porefs.

Зауважте, що цей параметр не стосується того, яким чином переноситимуться рядки у msgid і msgstr, тобто того, у який спосіб до цих рядків додаватимуться символи розриву рядків.

 

Додавання даних (окрім перекладів) до створених файлів

Щоб додати якісь дані до створеного документа, окрім перекладів (наприклад, ім'я перекладача або розділ «Про цей переклад»), вам слід скористатися параметром --addendum.

Першим рядком додатка має бути заголовок, який вказує, куди слід дописати додаток у документі (можна вказати позицію до чи після вказаної частини документа). Решту файла буде додано без змін до документа-результату без подальшої обробки.

Зауважте, що якщо po4a-translate не вдасться додати один із вказаних файлів, увесь переклад буде відкинуто (оскільки у пропущеному файлі можуть бути дані щодо перекладача, і його нестача може призвести до неможливостя для користувачів зв'язатися із автором перекладу і повідомити йому чи їй про вади у перекладі).

Заголовок має доволі строгий синтаксис. Щоб дізнатися більше про те, як скористатися цією можливістю, і як вона працює, будь ласка, зверніться до сторінки підручника щодо <po4a(7)>.  

ТАКОЖ ПЕРЕГЛЯНЬТЕ

po4a-gettextize(1), po4a-normalize(1), po4a-updatepo(1), po4a(7)  

АВТОРИ

 Denis Barbier <barbier@linuxfr.org>
 Nicolas François <nicolas.francois@centraliens.net>
 Martin Quinson (mquinson#debian.org)

 

АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ЛІЦЕНЗУВАННЯ

© SPI, inc., 2002–2020.

Ця програма є вільним програмним забезпеченням; ви можете поширювати її і/або вносити до неї зміни за умов дотримання GPL (див. файл COPYING).


 

Index

НАЗВА
КОРОТКИЙ ОПИС
ОПИС
ПАРАМЕТРИ
Додавання даних (окрім перекладів) до створених файлів
ТАКОЖ ПЕРЕГЛЯНЬТЕ
АВТОРИ
АВТОРСЬКІ ПРАВА ТА ЛІЦЕНЗУВАННЯ

This document was created by using the manual pages.
Time: 23:40:19 GMT, February 22, 2021
català Deutsch English Esperanto español français hrvatski Magyar Italiano 日本語 Bokmål Nederlands polski Português Português (Brasil) Русский српски језик український 简体中文 (how to set the default document language)